Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę inwestycyjną oraz za wszelkie ofiary składane na utrzymanie i funkcjonowanie naszego kościoła. Dziękujemy za zrozumienie wszelkich ograniczeń związanych z pandemią i prosimy o dalszą ostrożność oraz wsparcie.
 2. W przyszłą niedzielę grupa charytatywna Caritas przeprowadzi zbiórkę na pomoc poszkodowanym wskutek nawałnicy w naszej archidiecezji. Jest to prośba naszego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.
 3. Również na jego prośbę włączamy się w „Modlitewny maraton” za Kościół i Ojczyznę. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. jest adoracja Najświętszego Sakramentu, z nowenną do św. Jana Pawła II i z modlitwą za ojczyznę, w obronie chrześcijańskich wartości w Polsce, której zagrażają totalitarne ideologie XXI wieku budowane na radykalnym odrzuceniu Boga. W tej dramatycznej godzinie naszych czasów potrzebna jest nam wszystkim wielka postawa czuwania. Potrzebna jest nam również wielka modlitwa - za siebie, za nasze rodziny, za nasz polski naród, za Kościół i za Europę.
 4. W tym tygodniu wspominamy:
  • w poniedziałek 6 sierpnia - błogosławioną Marię Teresę Ledóchowską patronkę dzieł misyjnych;
  • we wtorek 7 sierpnia zapraszamy na Różaniec w wypominkami o godz. 1730;
  • w środę 8 sierpnia - św. Jana z Dukli, prezbitera;
  • w sobotę 11 sierpnia - święto św. Benedykta, opata i patrona Europy.
 5. Korzystajmy z mediów katolickich celem pogłębienia swojej wiary. W dzisiejszym Gościu o niezwykłej więzi braci Ratzingerów, oraz o tym, że wątpliwości w wierze nie są grzechem, lecz szansą na jej pogłębienie, jest następny odcinek cyklu wakacyjnego: „Nie ma jak u Mamy”. Tym razem odwiedzimy bazylikę w Leżajsku. Informujemy, że w czasie wakacyjnym nie będzie wydawana „Sygnaturka” z Łosiówki. Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie są regularnie zamieszczane ogłoszenia i intencje mszalne oraz komentarz do Ewangelii.