Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
  • w poniedziałek, 28 września - wspomnienie św. Wacława męczennika;
  • we wtorek, 29 września - święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
  • w środę, 30 września - wspomnienie św. Hieronima, doktora Kościoła; Jest to również ostatni dzień miesiąca, dlatego uczcimy też św. Jana Bosko na mszy św. o 1800, która będzie odprawiona w intencji dobrodziejów i współpracowników salezjańskich;
  • w czwartek - 1 października - św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w seminarium odbędzie się inauguracja roku akademickiego z mszą św. o godz. 1000 w kaplicy seminaryjnej – zapraszamy na nią współpracowników salezjańskich; w tym dniu rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, w czasie codziennej adoracji o godz. 1730;
  • w piątek, 2 października - wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Jest to pierwszy piątek miesiąca, dlatego przed południem udamy się z posługą sakramentalną do chorych, a w czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi od 1730.
  • w niedzielę, 4 października - przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu - patrona Ojca Św. Franciszka i całego świata przyrody. Uczcimy go m.in. poprzez kiermasz z naszymi naturalnymi przetworami i wypiekami, które przynieśliśmy dzisiaj, ale może je jeszcze donieść w tym tygodniu do kościoła lub na portiernię naszego seminarium - a w niedzielę, po każdej mszy św., nabyć je za ofiarę na parking. Taca inwestycyjna też będzie przeznaczona na ten cel.  
 2. Od przyszłej niedzieli zmieni się trochę forma mszy św. rodzinnej o godz. 1200. Dołączą do nas rodziny z terenu naszej parafii w Dębnikach, a podczas kazania dzieci będą miały sposobność rozmowy na temat usłyszanej Ewangelii z diakonem w salce, a dla rodziców kazanie wygłosi celebrans. Być może, takie rozdzielenie przyniesie więcej korzyści zarówno dla dzieci jak i dla rodziców.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę dla najbardziej potrzebujących. W sumie grupa charytatywna zebrała 880 zł.
 4. Uwaga seniorzy! W Krakowie rusza realizacja zadania: Asystent dla seniora 80+, która oferuje opiekę nad seniorem w miejscu zamieszkania. Szczegóły w gablotce.
 5. Czytajmy prasę katolicką. W dzisiejszym Gościu przeczytamy m.in. O kryzysie migracyjnym: Uchodźca z twarzą Chrystusa; o Aniołach bliskich ciału; o narastającej liczbie bezwyznaniowców. Zachęcamy do prenumeraty nowego miesięcznika dla dzieci: „Staś” z ciekawymi opowiadaniami, grami planszowymi, zgadywankami.
 6. Dziś po każdej mszy św. strażacy z OSP Kostrze będą rozdawać karty do głosowania na Budżet obywatelski wraz z instrukcją i przykładowymi numerami projektów. Wypełnione karty należy przynieść w przyszłą niedzielę pod nasz kościół w godz. od 800-1330. Pełna lista projektów dostępna jest na stronie internetowej budzet.krakow.pli będzie wyłożona przy stanowisku głosowania przed kościołem.

 

Od czwartku, 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe - codziennie o 1730.

Gdy na dwa dni przed swoją śmierci, zapytano o. Pio, co miałby ważnego do przekazania ludziom, odpowiedział: "Chciałbym zaprosić wszystkich grzeszników z całego świata, aby kochali Matkę Bożą. Odmawiajcie zawsze różaniec. I odmawiajcie go tak często, jak tylko możecie. Szatan stara się zawsze zniszczyć tę modlitwę, ale mu to się nigdy nie uda. To jest modlitwa Tej, która króluje nad wszystkim i wszystkimi. To ona nauczyła nas modlić się na różańcu, tak jak Jezus nauczył nas mówić Ojcze nasz." 

W najbliższą niedzielę POŚWIECENIE PARGINGU I NA KIERMASZ. Poświecenie odbędzie się po mszy św. o godz. 1200, ale po każdej mszy św. można nabyć w ogrodzie salezjańskim za dobrowolną ofiarę różne domowe wyroby: soki, dżemy, marynowane grzyby, kiszone ogórki, miód, wino własnej produkcji, żurek, a także różne ciasta i wypieki! ZAPRASZAMY!