Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W liturgii tygodnia przeżywamy:
 • w poniedziałek – 12 sierpnia, św. Klary
 • we wtorek – 13 sierpnia, święto NMP Kalwaryjskiej, o godz. 1730 Różaniec do 7. Boleści Maryi
 • w środę –14 sierpnia, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika
 • w czwartek – 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek mszy św. niedzielny. Na każdej mszy św. poświęcimy owoce, zioła i kwiaty. Rozpoczniemy Nowennę do MB Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu obchodzimy 99. rocznicę „Cudu nad Wisłą”. Ważne wydarzenie w historii naszego narodu w walce o niepodległość
 • również w tym dniu, po mszy św. o godz. 700, spod kościoła w Pychowicach wyruszy piesza pielgrzymka do Kalwarii. Szczegóły na stronie internetowej parafii, pod adresem: http://pychowice.sdb.org.pl/piesza–pielgrzymka–do–kalwarii–zebrzydowskiej–15–18–08–2019. Chętni mogą się zgłaszać pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • w piątek – 16 sierpnia, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 1745
 • w sobotę – 17 sierpnia, obchodzimy święto św. Jacka, kapłana, dominikanina, patrona m.in. Archidiecezji Krakowskiej, miasta Krakowa, a także Salezjańskiej Inspektorii Krakowskiej i naszego nowego ks. rektora. Powierzajmy Jego opiece ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i wszystkie działania salezjanów na rzecz młodzieży i ewangelizacji
 1. Salezjański Wolontariat Misyjny zaprasza na Piknik Rodziny w Wiosce Misyjnej, w niedzielę 25 sierpnia, w godzinach 1000–1400. W programie występy artystyczne oraz gry i zabawy rodzinne.
 2. Czytajmy prasę katolicką: w najnowszym numerze Gościa ciekawe artykuły m.in. o pielgrzymkach, o opactwie tynieckim, które po 123 latach niewoli, podniosło się z gruzów. Jest również dołączona płyta CD z pieśniami religijnymi i patriotycznymi. W Źródle: w obronie ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i o stanowisku Kościoła w sprawie LGBT+.
 3. Zaglądajmy na naszą stronę internetową, w której są już najświeższe informacje. Natomiast Sygnaturka będzie się ukazywać po wakacjach.
 4. 4. Parafia w Pychowicach organizuje pielgrzymkę do Lichenia, w dniach 21–22 września br. Są jeszcze wolne miejsca. Można się zgłaszać do ks. Kazimierza. Numer telefonu i szczegóły pielgrzymki na tablicy ogłoszeń.
Ks. Jacek Ryłko – nowy rektor kościoła Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych

Ks. Jacek Ryłko – nowy rektor kościoła Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych