31.XII.2017

1. Przeżywamy dziś święto św. Rodziny. Prośmy Boga, aby rodziny naszego duszpasterstwa były mocne wiarą, nadzieją i miłością. Na mszach św. odnawiane są przez małżonków przyrzeczenia małżeńskie, a po mszy św. o godz. 1200 błogosławimy małe dzieci. Jeszcze raz dziękujemy za kolejne życzenia świąteczne i noworoczne skierowane pod adresem salezjanów z Łosiówki. Jednocześnie życzymy modlącym się w naszym kościele błogosławieństwa Bożego i matczynej opieki naszej Wspomożycielki na Nowy Rok 2018!
2. W kolejne dni w liturgii tygodnia przeżywamy:
* w poniedziałek (1 stycznia) – przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Rozkład mszy św. niedzielny. Na mszach św. powierzamy Bogu naszą przyszłość w Nowym Roku Pańskim 2018 śpiewając hymn „O stworzycielu Duchu Przyjdź” i modląc się o pokój na świecie i w naszych rodzinach.
* pierwszy wtorek – wspomnienie św. bp Bazylego i bp Grzegorza z Nazjanzu; o g. 1730 odmówimy różaniec z wypominkami rocznymi i o g. 1800 będzie msza św. w tej intencji
* pierwszy czwartek – modlimy się w intencji LS, o nowe powołania. Po mszy św. adoracja
* pierwszy piątek: udamy się do chorych; okazja do spowiedzi od 1730; po mszy św. adoracja
* sobota (6 stycznia) – obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Składka przeznaczona jest misje salezjańskie. Z okazji pierwszej soboty o godz. 1730 nabożeństwo maryjne. Po mszy św. o godz. 1800 tradycyjny opłatek dla grup duszpasterskich w jadalni seminarium.
           Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi Wspomożenia Wiernych.
3. W sobotę (6.I) Wspólnoty salezjańskie w Krakowie zapraszają do wyruszenia razem w orszaku Mędrców Świata z kościoła św. Stanisława Kostki na Dębnikach na Głównym Rynku w Krakowie. Przewodnim kolorem jest zieleń. Rozpoczęcie uroczystą Mszą św. o godz. 1000.
4. Nasze scholanki przygotowały na Trzech Króli zestawy kredy i kadzidła, które będą rozprowadzać przed wejściem do kościoła dziś i w sobotę 6 stycznia. Wolne datki będą przeznaczone na fundusz Liturgicznej Służby.
5. W przyszłą niedzielę przeżyjemy Święto Chrztu Pańskiego, które rozpoczyna okres zwykły w liturgii. Taca inwestycyjna przeznaczona jest na windę do kościoła. Tego dnia zapraszamy do Sali teatralnej na godz. 1500 na Jasełka w wykonaniu dzieci z Pychowic.
6. We wtorek (2 stycznia) rozpoczniemy Kolędę. Bliższe informacje na temat kolędy są w „Sygnaturce” (nowa gazetka ukaże się za tydzień), na kartkach przy stoliku z gazetami, na stronie internetowej i w w gablotach. Święcona woda na kolędę znajduje się przed zakrystią. Podczas kolędy sprawy kancelaryjne załatwiamy w godzinach przedpołudniowych, wcześniej umawiając się telefonicznie lub mailowo. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii przed lub po Mszy św. oraz przez stronę internetową. Kolędę w tygodniu rozpoczynamy o godz. 1600, a w sobotę od godz. 1000. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:
we wtorek – z ul. Praskiej 34-49c
w środę – z ul. Praskiej 62
w czwartek – z ul. Praskiej 60
w piątek – przed południem chorych 1-piątkowych, a po południu z ul. Praskiej 58.
w sobotę – kolęda w seminarium.

Szybki kontakt

Kościół Rektoralny Salezjanów
      pw. MB Wspomożenia Wiernych

Adres: Tyniecka 39, Kraków 30–323

Telefon: +48 122 663 611

Email: info@losiowkasdb.pl

Strona: losiowkasdb.pl

Bank: 62 1600 1013 1847 8609 2000 0004


Kancelaria parafialna - godziny urzędowania:

  • wtorek, piątek, godz. 1600-1730