II Niedziela Zwykła – 20 stycznia 2019

 1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Zwykłą. Jest to też 3. niedziela m-ca. Nasza grupa Caritas zbiera ofiary na rzeczy potrzebujących. Za złożone ofiary: Bóg zapłać!
 2. Trwa także Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy na nabożeństwo ekumeniczne na godzinę 1500 do sanktuarium św. Jana Pawła II pod przewodnictwem ks. kard. Dziwisza.
 3. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej wspólnocie duszpasterskiej. Dziękujemy rodzinom za przyjęcie kapłana, wspólną modlitwę oraz okazaną życzliwość. Można umówić się na wizytę uzupełniającą u ks. Proboszcza.
 4. We wtorek – zapraszamy na 1730 na różaniec do Matki Boże Siedmiu Boleści, a w piątek na 1745 na koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 5. W liturgii Kościoła wspominamy:
  • w poniedziałek – 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewiczy i męczennicy
  • we wtorek – 22 stycznia – zapraszamy na różaniec do Matki Bożej Siedmiu Boleści. Wspominamy też bł. Laurę Vicunia, wychowankę sióstr salezjanek oraz patronkę dziewcząt. W tym dniu rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Jana Bosko, Założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego, Ojca i Nauczyciela Młodzieży. Będziemy ją odprawiać w trakcie Mszy świętej.
  • w czwartek – 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, głównego patrona Zgromadzenia Salezjańskiego oraz dziennikarzy. Na godzinę 1730 zapraszamy na nabożeństwo, aby oddać hołd Maryi Wspomożycielce. Jest to miesięczne wspomnienie Patronki naszej Wspólnoty. Intencje można wpisywać do księgi znajdującej się z tyłu kościoła.
  • w piątek – 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  • w sobotę – 26 stycznia – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
 6. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej i seminaryjnej będziemy przeżywać zewnętrzną uroczystość Św. Jana Bosko. Animację poprowadzi grupa SavioHouse’u a kazania wygłosi ks. Marcin Wosiek SDB.
 7. Trwają ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Życzymy im bezpiecznego, radosnego i twórczego wypoczynku oraz czasu spędzonego z Bogiem.
 8. Solenizantom i jubilatom tygodnia, naszym parafianom, składamy serdeczne życzenia z okazji imienin i jubileuszy. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2019

Szybki kontakt

Kościół Rektoralny Salezjanów
      pw. MB Wspomożenia Wiernych

Adres: Tyniecka 39, Kraków 30–323

Telefon: +48 122 663 611

Email: info@losiowkasdb.pl

Strona: losiowkasdb.pl

Bank: 62 1600 1013 1847 8609 2000 0004


Kancelaria parafialna - godziny urzędowania:

 • wtorek, piątek, godz. 1600-1730